Uzņēmēju gada balva

2022

Uzņēmēju gada balva tika organizēta jau septīto gadu ar mērķi apzināt un godināt novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību, uzņēmēju atpazīstamību un piederības sajūtu novadam. Šogad Uzņēmēju gada balvas tika pasniegtas 10 nominācijās. Uzvarētāju katrā nominācijā noteica domes apstiprināta žūrijas komisija septiņu komisijas locekļu sastāvā. To vidū bija biedrības “Ķekavas novada uzņēmēju padome”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas Biznesa inkubatora.

Nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu ieguva AS “Putnu fabrika Ķekava”, kas otro gadu pēc kārtas saņēma arī apbalvojumu kategorijā “Gada labdaris”. Uzņēmums ir novada lieldraugs gan pašvaldības organizētos sporta pasākumos, gan dažādos sociālos projektos – tā aizvadītajā gadā “Putnu fabrika Ķekava” ziedoja pārtikas pakas Ķekavas novada Sociālajam dienestam 70 tūkstošu eiro apmērā.

“Gada darba devējs” balva tika pasniegta slēpošanas kūrortam un aktīvās atpūtas centram SIA “Riekstukalns”, kas rūpes par darbiniekiem noteicis par uzņēmuma prioritāti – tā pērn uzņēmuma augstākais iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājums vidēji par vienu darbinieku gadā bijis 4808 eiro.

Kategorijā “Gada pakalpojumu sniedzējs” apbalvots SIA “Kolosālie Kolodas” – ģimenēm un mājdzīvniekiem draudzīgā kafejnīca “BŪT” Baložos nepilnu divu pastāvēšanas gadu laikā jau paspējusi gūt apmeklētāju atzinību, novērtējot gardos ēdienus, profesionālo apkalpošanu un mājīgo gaisotni.

Nominācijā “Gada ražotājs” saņēma SIA “Baltic Invest” – oficiālie pārstāvji Baltijas valstīs, kas izplata lauksaimniecības tehniku, sniedz servisa pakalpojumus, kā arī ražo un Eiropas tirgū izplata drenāžas skalotājus.

“Gada inovācija” aizceļoja pie vadošā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Clean R”. Uzņēmums Ķekavas novada “Gurnicās” šogad atklāja mūsdienīgi aprīkotu plastmasas pārstrādes rūpnīcu, kas šobrīd ir vienīgā polistirola pārstrādes rūpnīca Latvijā.

Nominācijā “Gada izaugsme” saņēma reklāmas aģentūra SIA “MBoom ad”, kuru apgrozījums pēdējo divu gadu laikā pieaudzis 2,9 reizes.

“Gada mājražotājs-eksportētājs” tika apbalvots uzņēmums SIA “Natural Cuddles”, kas starptautiskajam tirgum darina personalizētus tekstilizstrādājumus bērniem. Aizvadītajā gadā uzņēmums saņēmis arī LIAA balvu eksportā.

 “Gada amatnieks” pasniegts ģimenes uzņēmumam SIA “ZIPA”, kas ražo izturīgas, kvalitatīvas un drošības prasībām atbilstošas mēbeles bērniem.

2021
Piekto gadu pēc kārtas norisinājās apbalvošanas ceremonija “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2021”, kurā tika godināti novada veiksmīgākie uzņēmēji astoņās nominācijās. Ceremonijā galveno balvu  “Gada uzņēmējs” saņēma konditorejas ražošanas uzņēmums SIA “Baltās naktis”. Laureātus vērtēja konkursa komisija piecu žūrijas locekļu sastāvā – pārstāvji no Ķekavas novada pašvaldības, Jūrmalas biznesa inkubatora un Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras. 

  1. novembra vakarā, Ķekavas kultūras namā norisinājās Ķekavas novada uzņēmēju gada balva, godinot uzņēmēju darbu, popularizējot to devumu novadam un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību. Apbalvojumus un atzinības rakstus astoņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, priekšsēdētāja vietnieks Gatis Līcis un Ķekavas novada uzņēmēju padomes (ĶNUP) valdes priekšsēdētājs Ervīns Lasmanis.

Pretendēt dalībai konkursā varēja:

-uzņēmumi, kuru saimnieciskā darbība noris Ķekavas novadā vai kuru darbība dod nozīmīgu ieguldījumu Ķekavas novada attīstībai neatkarīgi no juridiskā statusa,saimnieciskās darbības veikšanas vietas un darbības nozares;

-individuālie darba veicēji, kuri veic saimniecisko darbību Ķekavas novadā;

-uzņēmumi vai to struktūrvienības, kuri savu darbību veic Ķekavas novadā, bet saimniecisko darbību reģistrējuši citur, ja uzņēmumā vismaz 50 % nodarbināto savu dzīvesvietu deklarējuši Ķekavas novadā;

-tikai tādi pretendenti, kuriem nodokļu parāds nepārsniedz 150,00 EUR uz pieteikuma iesniegšanas brīdi, ar tiesas lēmumu nav pasludināti par maksātnespējīgiem, tajā skaitā neatrodas tiesiskās aizsardzības procesā, ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesā, sanācijas procesā. Tāpat nevar pretendēt, ja uzņēmuma saimnieciskā darbība ir izbeigta vai tas atrodas likvidācijas procesā, uzņēmumi pilnā apmērā un normatīvajos aktos noteiktajos termiņos nav samaksājuši nodokļus un/vai citus valsts vai pašvaldību noteiktos obligātos maksājumus, kā arī cita veida maksājumus Ķekavas novada pašvaldībai.

Nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma konditorejas ražošanas uzņēmums SIA “Baltās naktis”, kas plašāk pazīstams ar produktu zīmolu “Mario”. Uzņēmums, ar konditorejas fabriku Baložos, darbojas jau 27 gadus, cepot maizi, konditorejas izstrādājumus, dažādu veidu cepumus un veselīgās sausmaizītes. Uzņēmums pašlaik nodarbina vairāk nekā simts darbiniekus. Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza vairāk nekā četrus miljonus eiro, kā arī atbalsta novada, biedrību pasākumus un sociālās aktivitātes. Konditorejas ražošanas uzņēmums ir iecienīts un atpazīstams zīmols ne tikai Ķekavas novadā un Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Nomināciju “Gada darba devējs” saņēma uzņēmums SIA “C.T.Co”, uz Eiropu orientēts IT risinājumu un pakalpojumu sniedzējs, kas jau 20 gadus sadarbojas ar lielākajām pasaules kompānijām. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 600 darbinieku un tas ir līderis lietišķo lietojumprogrammu izstrādes jomā.

Nomināciju “Gada ražotājs” piešķira uzņēmumam SIA “OAKPILLARS GROUP” ar zīmolu “Baltu mājas”, kas ražo un būvē koka karkasa, paneļu un moduļu mājas. Uzņēmums pirmajā gadā sasniedzis 800 000 Eur apgrozījumu, radījis jaunu privāto dārza biroju, kuru var novietot jebkurā vietā un veic eksportu uz Eiropu.

Nomināciju “Gada pakalpojumu sniedzējs” saņēma uzņēmums SIA “BeATUS”, kurš ir uzsācis jaunu pakalpojumu sniegšanu Ķekavas novadā – silto dabas materiālu nodarbības “Laimes bļodā”, kas paredzētas bērniem, pusaudžiem un jauniešiem viņu emocionālā stāvokļa stabilizēšanai un koriģēšanai. Uzņēmuma sniegtie pakalpojumi ir bijuši tik populāri, ka ir nācies domāt gan par vairāku pakalpojumu vietu izveidi arī ārpus Ķekavas novada. SIA “BeATUS” ir viens no retajiem uzņēmumiem Ķekavas novadā, kuram ir sociālā uzņēmēja statuss, kā arī 2021.gadā realizētais LEADER projekts ir atzīts par LEADER Dižprojektu Latvijas mērogā.

Nomināciju “Gada mājražotājs/amatnieks” saņēma uzņēmums SIA ”Silmachy Remedies”, ģimenes uzņēmums no Baldones, kas rada ādas un matu kopšanas līdzekļus. Novērtējot kvalitāti, produkta ilgtspējību un ilgtermiņa rezultātus, kosmētika ir ražota no augiem iegūtām izejvielām, lai sniegtu efektīvu aktīvo vielu iedarbību un izceltu izmantoto augu īpašības katrā produktā.

Nominācija “Gada inovācija” tika piešķirta uzņēmumam SIA “3D360 Virtuālā tūre”, kurš veido virtuālās tūres ar 3D modeļiem. Uzņēmuma tūres ir unikālas ar to, ka piedāvā nevis ierasto 360 grādu panorāmas fotogrāfiju galeriju, bet gan izmanto 3D modeļus un reālu telpas ģeometrijas skenēšanu. Šāda pieeja ļauj ar vienu pogas spiedienu, izmantojot tā dēvēto “leļļu mājas efektu”, savā viedierīcē apskatīt māju, biroju vai jebkuru citu objektu 360 grādos.

Nomināciju “Gada labdaris” ieguva uzņēmums AS “Putnu fabrika Ķekava”, kurš atbalsta Ķekavas novada organizētos sporta un izklaides pasākumus, sniedz atbalstu Ukrainas kara bēgļiem, nodrošinot pārtikas produktu pakas. AS “Putnu fabrika Ķekava” sadarbojas un atbalsta projektus, kas atbilst uzņēmuma vērtībām – veselībai, izcilībai garšās un jaunrades efektivitātei, kas balstīta pieredzē. Svinot savu 55 gadu jubileju, uzņēmums svētkus pavadīja kopā ar ķekaviešiem, organizējot šovasar pasākumu “Vistiņfests”.

Nomināciju “Gada izaugsme” saņēma SIA “EMJ metals”, kurš nodarbojas ar metāla apstrādi. Uzņēmums savus pakalpjumus sniedz vairāk nekā 1300 klientiem. Ik dienas uzņēmums saražo vairāk nekā 60 unikālus pasūtījumus. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā audzis divreiz lielāks (no 11,85 milj. eiro uz 24,1 milj. eiro). Kopš 2021. gada uzņēmums ir ieguvis militārā ražotāja statusu un aktīvi attīsta šo novirzienu, uzsākot sadarbību ar vairākām NATO dalībvalstīm aizsardzības industrijas produktu / to sastāvdaļu ražošanā.

Uzņēmēju gada balva bija noslēdzošais pasākums Ķekavas novada Uzņēmēju dienām 2022. 1.novembrī norisinājās Uzņēmēju brokastis, kuras Ķekavas novada pašvaldība rīkoja kopā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi. Brokastu laikā uzņēmējiem bija iespēja uzzināt aktuālo informāciju uzņēmējdarbības jomā no Ķekavas novada pašvaldības. Ķekavas novada uzņēmēju padomes pārstāve stāstīja par socālās uzņēmējdarbības iespējām. 2.novembrī noritēja pieredzes stāstu vakars “Lūst vai Plīst” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Jūrmalas biznesa inkubatoru. Pasākuma mērķis bija dalīties ar uzņēmēju iegūto pieredzi – piedzīvotajām neveiksmēm un mācībām, kas dod iespēju uzzināt, ka aiz katra veiksmīga uzņēmuma ir liels un grūts darbs. Ar sava uzņēmuma stāstu dalījās – Ieva Biķe no uzņēmuma SIA “Smalkais muslis”, Jolanta Māziņa no uzņēmuma SIA “Krippu”, Dārta Koloda no uzņēmuma SIA ““būt”cafe” un Daija Līdaka no uzņēmuma SIA “Silmachy Remedies”. Savukārt, 3.novembrī Ķekavā, Jaunu ideju centrā norisinājās meistarklases, kur varēja uzzināt vērtīgu informāciju par uzņēmuma emocionālo izaugsmi un profesionālo izaugsmi, izmantojot dažādas atbalsta programmas. Meistarklases vadīja – zīmolvede Diāna Ņikitina, izaugsmes koučs Katrīna Cīrule, LIAA pārstāve Ilgai Maļina, ALTUM pārstāve Daina Cinovica un SEB bankas pārstāve Elīna Dlohi.

Īpašs prieks par dalībniekiem, kuri pasākumu apmeklēja kātienē un izmantoja iespēju uzdot sev interesējošos jautājumus. Tomēr, lai meistarklasēs pārrunāto būtu iespēja uzzināt plašākai auditorijai, drīzumā būs iespējams saņemt arī meistarklašu ierakstu. Informācija par ieraksta pieejamību tiks publicēta Ķekavas novada sociālajos tīklos.

2020
Sestdien, 19.jūnijā tika sveikti “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2020”  laureāti deviņās nominācijās. Nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA “Pindstrup Latvia”.

Nozīmīgāko nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmums SIA “Pindstrup Latvia”.

Uzņēmuma pamatdarbība ir kūdras ieguve, pārstrāde un substrātu ražošana. Uzņēmums dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 4 658 168 eiro. Iepriekšējā gadā tika saražoti un pa visu pasauli eksportēti substrāti profesionālajiem dārzkopības klientiem 1,4 miljoni m3 apjomā (12 000 kravas mašīnas). Darbinieku skaits vairāk kā 400. Uzņēmums visu (99%) saražoto produkciju eksportē uz 80 pasaules valstīm. Uzņēmums vairākus gadu pēc kārtas ir ierindojies TOP500 lielāko uzņēmumu sarakstā Latvijā pēc neto apgrozījuma. To veicina lielais eksporta apjoms – augošākie eksporta tirgi ir Āzijas valstis, Dienvid-un Ziemeļamerika. Galvenie veiksmīgas pārdošanas priekšnosacījumi ir Latvijas kūdras unikālās īpašības, no tās radīti kvalitatīvi substrāti un zinoši darbinieki.

Uzņēmumi tika sveikti arī nominācijā “Iedzīvotāju simpātija”. Par šo nomināciju varēja nobalsot jebkurš iedzīvotājs, aizpildot elektronisku anketu. Balsojumā uzvarēja SIA “Dabas zirgi”, iegūstot pārliecinošu uzvaru ar 77 no 110 balsīm.

Nomināciju ieguvēji:

GADA DARBA DEVĒJS: SIA Autex – industriālās tehnikas pārdevējs, motoru un ģeneratoriekārtu ražotāju oficiālais pārstāvis, rezerves daļas, serviss, apkopes.

GADA RAŽOTĀJS: SIA Pellija A – konditorejas izstrādājumu ražotājs (tortes, kūkas, kūciņas).

GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS: SIA Dabas zirgi – sociālais uzņēmums, kas nodarbojas ar jāšanas un zirgu psiholoģijas apmācību, organizē izjādes, korporatīvos pasākumus, nometnes.

GADA MĀJRAŽOTĀJS / AMATNIEKS: Zīmols Rotu pļava – rotaslietu ražošana no dabīgajiem minerāliem.

GADA JAUNIETIS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ: SMU Bratus – izgatavo koka makus – karšu turētājus

GADA LABDARIS: A/S Putnu fabrika Ķekava – pilna cikla ražošanas uzņēmums putnu gaļas audzēšanā un vistas gaļas produktu ražošanā.

GADA IZAUGSME: SIA AVMM – vizuālās reklāmas ražošanas uzņēmums.

IEDZĪVOTĀJU SIMPĀTIJA: SIA Dabas zirgi – sociālais uzņēmums, kas nodarbojas ar jāšanas un zirgu psiholoģijas apmācību, organizē izjādes, korporatīvos pasākumus, nometnes.

“Ķekavas novada uzņēmēju gada balvu 2020” organizēja Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi (ĶNUP).

2019
Piektdien, 1.novembrī, “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2019” svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā tika godināti novada veiksmīgākie uzņēmēji desmit nominācijās. Vakara nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma metālapstrādes uzņēmums SIA “EMJ Metāls”.
Veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, godinot uzņēmēju darbu un popularizējot to devumu novadam, 1.novembra vakarā, Ķekavas kultūras namā norisinājās trešā Ķekavas novada uzņēmēju gada balva. Apbalvojumus un atzinības rakstus desmit konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire.

Vakara nozīmīgāko nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma metālapstrādes uzņēmums SIA “EMJ Metāls”. Uzņēmums lepojas, ka ir 100% Latvijas kapitāla metālapstrādes uzņēmums, kas nepilnu 9 gadu laikā spējis izaugt no neliela, vien divus klientus apkalpojoša uzņēmuma, līdz ražotnei, kas nu strādā ar pasaules lielākajiem tērauda izgatavotājiem, apkalpojot vairāk kā 1000 klientus un nodrošinot nepārtrauktu, 24 stundu ilgu darba procesu, ik dienas apstrādājot ap 35 tonnām metāla lokšņu. Uzņēmuma pamatdarbība ir metālapstrāde, tostarp alumīnija un nerūsējošā tērauda lokšņu lāzergriešana, radot visdažādākos metāla produktus, sākot no zobratiem, beidzot ar automašīnu detaļām un visdažādākajām konstrukciju sastāvdaļām.

Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 11 miljonus eiro, savukārt investīciju apjoms mērāms ap vienu miljonu eiro. Uzņēmums ap 46% no saražotās preces eksportē uz Eiropu, Skandināviju un ASV,  paredzot, ka nākotnē šis rādītājs varētu vēl pieaugt.

“EMJ Metāls” ir arī viens no finālistiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras “Eksporta un inovāciju balva 2019” konkursā, kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo/vidējo komercsabiedrību grupā.

Uzņēmumi tika sveikti arī nominācijā “Iedzīvotāju simpātija”. Par šo nomināciju varēja nobalsot jebkurš iedzīvotājs, aizpildot elektronisku anketu. Balsojumā uzvarēja privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Otiņš”, iegūstot 37,2 % balsis, otrajā vietā atstājot uzņēmumu, kas izdod grāmatas pupiņu valodā SIA “JS Industry”, bet trešo vietu pēc saņemto balsu apjoma ieguva privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Raibā pupa”.

GADA DARBA DEVĒJS
SIA “MEŽMAĻI+”

Kokapstrādes uzņēmums kopš 2004. gada darbojas Ķekavas novadā, Valdlaučos. SIA “Mežmaļi+” strādā vairāk kā 20 darbinieki, uzņēmuma apgrozījums pērn sasniedzis 1 miljonu eiro, kas būtiski – ap 30% no pasūtījumiem tiek eksportēti, bet 70% saražotie koka logi un durvis paliek tepat Latvijā – gan privātmājās, gan renovētajās Rīgas koka arhitektūras celtnēs.

GADA RAŽOTĀJS
SIA “THREE L TECHNOLOGIES”

“Three L Technologies” ir ēkas fasāžu risinājumu piegādātājs, kas nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu ēkas ārējā apvalka izbūvei. Uzņēmums veic fasāžu projektēšanu, ražošanu un montāžu ar izvēlēto fasādes apšuvuma veidu. “Three L Technologies” ir uzkrājis 20 gadu pieredzi ventilējamo fasāžu projektēšanas un ražošanas jomā. Tagad viņu sniegtie pakalpojumi un saražotā produkcija tiek piegādāti būvuzņēmējiem un nekustamā īpašuma attīstītājiem Baltijā, kā arī eksportēti uz Skandināviju un Vāciju.

GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS
PRIVĀTĀ PIRMSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “RAIBĀ PUPA”

Privātais bērnudārzs “Raibā pupa” nodrošina pirmskolas izglītības pakalpojumus, trīs filiālēs Ķekavas novadā- Rāmavā, Katlakalnā un Alejās. Caur rotaļām un dziesmām, praktiskām nodarbēm, izzinošiem stāstiem un vērojumiem, vaļsirdīgām sarunām un veselīgām pastaigām “Raibā pupa” palīdz bērniem iepazīt šo pasauli ik dienu. “Raibā pupa” piedalās arī pašvaldības organizētos pasākumos, piemēram, izklaides programmas organizēšanā ģimenēm ar bērniem Ķekavas velomaratona laikā.

GADA MĀJRAŽOTĀJS / AMATNIEKS
DAUGMALES KERAMIKA

Daugmales keramika ražo krāsainus mākslas darbus- māla traukus un figūras, kas iepriecina  gan tautiešus, gan ārvalstu tūristus no visas pasaules. Daugmales keramika regulāri piedalās dažādos amatnieku tirdziņos un izstādēs, lai piedāvātu savu produkciju tālu aiz novada robežām!

GADA JAUNIETIS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ
SMU “HYPERROLL”

Pateicoties biedrības “Junior Achievement Latvija” (JAL) rīkotajām aktivitātēm, Ķekavas vidusskolas 10. klases skolēni Rihards Ozoliņš un Jēkabs Tomsons varēja īstenot savu ideju par masāžas ruļļu ražošanu un tirdzniecību, kā rezultātā dibināts skolēnu mācību uzņēmums “Hyperroll”.

GADA INOVĀCIJA
SIA “GPOWER”

Uzņēmums “GPower” kopā ar savu sadarbības partneri Itālijā, ražo unikālus, aizsardzības industrijas vajadzībām sertificētus produktus, visu kopā sakomplektējot tieši Ķekavā, un tos piegādā Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Viens no vērienīgajiem produktiem ir pārvietojamā dīzeļelektrostacija jeb ģenerators, kas vizuāli  izskatās kā konteiners, kas nokrāsots militāri zaļā krāsā, taču tā inženiertehniskais aprīkojums spēj sniegt tik milzīgu jaudu, lai ar elektrības pieslēgumu varētu nodrošināt, piemēram, visu  Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku.

GADA LABDARIS
SIA “ĶEKAVAS TIRDZNIECĪBAS CENTRS”

Uzņēmumu SIA “Ķekavas tirdzniecības centrs” pazīstam kā T/C “Liiba”, Ķekavā. T/C “Liiba” regulāri iesaistās dažādos Ķekavas novada pašvaldības organizētos pasākumos gan kā sponsors, gan atbalstītājs. Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru, Ķekavas Mākslas skolu un citām iestādēm. Ik gadu, T/C “Liiba” sveic novada pirmklasniekus, apdāvinot bērnus ar nelielām piemiņas dāvanām, kliņģeri katrai klasei un ielūgumu u.c. pārsteigumiem.

GADA IZAUGSME
SIA “METSATEK”

Uzņēmums SIA “Metsatek” nodarbojas ar apaļo kokmateriālu transporta aprīkojuma ražošanu un uzstādīšanu. SIA “METSATEK” dibināts 2009.gadā, 10 gadu laikā uzņēmums izaudzis līdz starptautiskam uzņēmumam, kas ap 50% no saražotās produkcijas eksportē uz Baltijas valstīm, Baltkrieviju, Lielbritāniju un Krieviju. Uzņēmumā strādā 30 darbinieku, 2018.gadā tā apgrozījums bija ap 7 miljoniem eiro

IEDZĪVOTĀJU SIMPĀTIJA
PRIVĀTĀ PIRMSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “OTIŅŠ”

Privātais bērnudārzs “Otiņš” nodrošina pirmskolas izglītības pakalpojumus Ķekavā un ir patiesi iemīļots gan no audzēkņu, gan no viņu vecāku puses. Balva nominācijā “Iedzīvotāju simpātija” saņemta pateicoties iedzīvotājiem, kas par izglītības iestādi bija nobalsojuši 291 reizi.

Īpašu atzinību par atbalstu sporta pasākumiem 2019.gadā no Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūras saņēma A/S “Putnu fabrika Ķekava”. Savukārt skolēnu mācību uzņēmums “Hyperroll” saņēma specbalvas no biedrības “Ķekavas novada Uzņēmēju padome”, kā arī no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

“Ķekavas novada uzņēmēju gada balvu 2019” organizēja Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi (ĶNUP).

2018
Piektdien, 2. novembrī, “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā tika godināti 18 novada veiksmīgākie uzņēmēji deviņās nominācijās. Vakara nozīmīgākajā nominācijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma viens no vadošajiem santehnikas ražotājiem Baltijā SIA “PAA”.

Veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, godinot uzņēmēju darbu un popularizējot to devumu novadam, 2. novembra vakarā, Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa lielajā zālē norisinājās otrā Ķekavas novada uzņēmēju gada balva. Apbalvojumus un atzinības rakstus deviņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire kopā ar izpilddirektora p.i. Andri Volanski.
Vakara nozīmīgāko nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma  viens no pirmajiem un vadošajiem santehnikas ražotājiem Baltijā, SIA “PAA”. “PAA” ir Latvijas uzņēmums, ar ražotni Ķekavas novadā, kas izgatavo tehniski nevainojamas, vizuāli pievilcīgas un laikmeta tendencēm atbilstošas vannas, izlietnes, vannas istabas mēbeles un citus interjera elementus.
Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 4,6 miljonus eiro, savukārt investīciju apjoms mērāms ap 100 000 eiro. Uzņēmums ražotās preces galvenokārt tiek eksportētas uz Austrumeiropu, Rietumeiropu, Skandināviju un Krieviju. Uzņēmums “PAA” 2018. gadā svin 25. pastāvēšanas gadadienu.
Uzņēmuma “PAA” valdes priekšsēdētājs Pēteris Treicis ir gandarīts par saņemto atzinību: “Biju patiesi patīkami pārsteigts un pagodināts saņemot balvu “Gada uzņēmējs” Ķekavas novadā. Uztveram to kā dāvanu mūsu uzņēmuma 25. dzimšanas dienā. Jebkuram uzņēmējam un uzņēmumu darbiniekiem ir ļoti svarīgi sajust atzinību no savējiem! Priecē, ka Ķekavas novadā ir tik daudz interesantu un veiksmīgu uzņēmumu!”
Ķekavas novada Uzņēmēju padomes speciālbalvu saņēma uzņēmums SIA “Giline for life”, savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras speciālbalvu ieguva uzņēmums SIA “UK Energo”.
Šogad pirmo reizi uzņēmumi tika sveikti arī nominācijā “Iedzīvotāju simpātija”. Par šo nomināciju varēja nobalsot jebkurš iedzīvotājs, aizpildot elektronisku anketu. Balsojumā uzvarēja uzņēmums SIA “Giline for life”, iegūstot 40,7% balsis, otrajā vietā atstājot SIA “Linda Griin”, bet trešo vietu pēc saņemto balsu apjoma ieguva SIA “EMJ metāls”. Uzņēmums “Giline for life” ražo konfektes “Konfelāde”, dažādus sīrupus bez cukura, džemus un ābolu biezeni. Uzņēmuma produkciju atzinīgi novērtējuši Latvijas vadošie dietologi un uztura speciālisti, to iecienījuši patērētāji, kas izvēlas Latvijā ražotu produkciju un seko līdzi veselīga dzīvesveida principiem.

  1. GADA LAUREĀTI

GADA MĀJRAŽOTĀJS
Flashion wear by Agnese Pundiņa
FLASHION wear ir gaismu atstarojošu un funkcionālu apģērbu zīmols, kas piedāvā justies stilīgi, ērti un droši, jebkuros laikapstākļos. Zīmols piedāvā transformējošos mēteļus, apmetņus un citus aksesuārus, lai tumšajā laikā kļūtu vairāk pamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.

Atzinības arī zīmolam “Zalktene” un IK “Siliņpaps un dēli”.

GADA RAŽOTĀJS
SIA “EMJ METĀLS”
“EMJ Metāls” ir 100% Latvijas kapitāla metālapstrādes uzņēmums, kas piedāvā metāla griešanas un locīšanas pakalpojumus. Uzņēmumam ir 12 dažādas iekārtas, teju 500 klienti, un diennaktī pārstrādātā metāla apjoms sasniedz 35 tonnu. Uzņēmuma lepnums ir liekšanas prese ar 1000 tonnu jaudu – viena no retajām šāda veida iekārtām Baltijā. Uzņēmums nodrošina 24 stundu nepārtrauktu darba procesu.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA “PAA” un SIA “Simeks”.

GADA DARBA DEVĒJS
SIA “ĶEKAVA-PMK”
SIA “Ķekava- PMK” ir ceļu būves uzņēmums, kas cenšas sadzirdēt to, ko pasūtītājs vēlēsies rīt un piedāvāt to jau šodien. Uzņēmums kā savas darbības veiksmes atslēgu norāda mobilitāti un reaģēšanas ātrumu, dinamisku sadarbību ar partneriem, lojālu attieksmi un cieņu pret darbiniekiem.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA ”HRX” un SIA “Lofbergs Baltic”.

GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS
SIA “PIEPUSAMIE.LV”
Uzņēmums Piepūšamie.lv jau devīto gadu nodarbojas ar lielo, sertificēto piepūšamo atrakciju nomu dažādiem svētkiem, gan ģimenes pasākumiem, gan sabiedriskiem pasākumiem. Piepūšamie.lv katru gadu iegādājas jaunas piepūšamās atrakcijas, lai patstāvīgajiem klientiem piedāvātu daudzveidīgas izvēles iespējas.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA “Auto nams Lotes” un SIA “Dainese”.GADA INOVĀCIJA

SIA “LOFBERGS BALTIC”
Löfbergs Baltic ir daļa no Zviedrijas uzņēmuma Löfbergs, kas ir viens no lielākajiem kafijas ražošanas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Löfbergs Baltic  ir lielākā un modernākā kafijas ražotne Baltijā, kura nodrošina patērētājus ar kvalitatīvu produktu gan Latvijā, gan eksporta tirgos, balstoties uz profesionālu pieeju un jaunākajiem sasniegumiem nozarē.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA “PAA” un SIA “GiLine for life”.

GADA IZAUGSME
SIA “JOLLE”
Uzņēmums SIA “Jolle” ražo “Krippu” krekerus, kas ir inovatīvs produkts, gatavots pēc īpašas receptes un tehnoloģijas. Šo krekeru galvenā sastāvdaļa ir turku zirņi, kas ir proteīniem un šķiedrvielām bagātīgs produkts, tādēļ tie ir lieliski piemēroti sportiskiem un aktīviem cilvēkiem, veģetāriešiem un vegāniem. SIA “JOLLE” garantē, ka “Krippu” krekeros nav nonācis ne glutēns, ne piens, ne olas, ne sezama sēklas, rieksti, sojas pupas, lupīnas, ne arī kādi citi alergēni. Tādējādi tie ir piemēroti gan cilvēkiem ar alerģijām, gan veģetāriešiem un vegāniem, gan arī jebkuram cilvēkam, kurš vēlas savu ikdienu bagātināt ar veselīgu un gardu uzkodu.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA “UK Energo” un SIA “Glastik”.

GADA LABDARIS
SIA “SIMEKS”
Uzņēmums “SIMEKS” dibināts 1989.gadā, un tā vairāk nekā ceturtdaļgadsimta ilgā darba pieredze Latvijas un Eiropas tirgū liecina par uzņēmuma stabilitāti un cienījamu sniegumu. Šajos gados uzņēmums attīstībā un ražošanas modernizācijā ieguldījis vairākus simtus tūkstošu eiro. Uzņēmums ražo dzeramo ūdeni ar zīmolu “Ķekavas avots”, “Amrita”, kvasu “Jaunsil Premium”, alu “Vārpa” u.c. dzērienus.

Atzinības arī uzņēmumiem SIA “Garozu ķēķis” un T/C Liiba.

IEDZĪVOTĀJU SIMPĀTIJA
SIA “GILINE FOR LIFE”
Jau vairākus gadus Ķekavā darbojas pārtikas un dzērienu uzņēmums “Giline for life”, kas ražo konfektes “Konfelāde”, dažādus sīrupus bez cukura, džemus un ābolu biezeni. Uzņēmuma produkciju atzinīgi novērtējuši Latvijas vadošie dietologi un uztura speciālisti.

2017

  1. oktobrī Ķekavā norisinājās Ķekavas novada uzņēmēju dienas, kuru laikā tika pasniegtas arī pirmās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas. Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā godināja 17 novada uzņēmumus deviņās konkursa nominācijās.

Galvenajā kategorijā “Gada uzņēmējs” balvu saņēma AS “Putnu fabrika Ķekava”.

Veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, godinot uzņēmēju darbu un popularizējot to devumu novadam, aizvadītajā piektdienā Ķekavas kultūras namā norisinājās pirmā Ķekavas novada uzņēmēju gada balva. Apbalvojumus un atzinības rakstus deviņās konkursa nominācijās pasniedza Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire un Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītāja Atrīda Vītola.

Gada uzņēmēja balvu saņēma putnkopības un vistas gaļas produktu ražošanas uzņēmums AS “Putnu fabrika Ķekava”. “Šis ir ļoti zīmīgs novērtējums, jo tieši šogad aprit 50 gadi kopš ”Putnu fabrika Ķekava” dibināšanas. Pusgadsimta garumā mūsu uzņēmuma izaugsme ir notikusi roku rokā ar novada attīstību. Esmu gandarīts, ka “Putnu fabrika Ķekava” devums, radot darba vietas vietējiem iedzīvotājiem, attīstot ražošanu un eksportu un sniedzot savu pienesumu nodokļu veidā, ir augstu novērtēts un ka šodien mēs kopīgiem spēkiem veidojam Ķekavas novadu par labu un konkurētspējīgu dzīves, darba un uzņēmējdarbības vidi,” saka Andrjus Pranckevičs (Andrius Pranckevičius), AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

Lai iedvesmotu turpmākiem darbiem, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras (LTRK) valdes loceklis Andris Vanags biedrības vārdā pasniedza specbalvu – dāvanu karti LTRK semināriem 6300 eiro vērtībā -, ko saņēma kokapstrādes uzņēmums SIA “Mežmaļi +”.

Vakara vadītāju godā iejutās Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra vadītāja Linda Vaškevica-Veita un Dailes teātra aktieris Mārtiņš Počs, savukārt par pasākuma muzikālo daļu parūpējās Baložu jauniešu vokālā ansambļa “Vivo” vadītāja Ieva Janiševa.

GADA UZŅĒMĒJS
AS “Putnu fabrika Ķekava”
Putnkopības un vistas gaļas produktu ražošanas uzņēmums šogad svin 50 gadu jubileju. Uzņēmuma veiksmes atslēga ir zinoša komanda, spēja elastīgi reaģēt uz mainīgo tirgus situāciju un uzdrošināties riskēt.

GADA RAŽOTĀJS
SIA “PAA”
Viens no vadošajiem santehnikas – vannu, izlietņu un dušas paliktņu – ražotājiem Baltijā ar eksporta tīklu Rietumeiropas, Austrumeiropas valstīs, Skandināvijā un Krievijā.

Atzinība SIA “CrossChem” un SIA “Baltās naktis”.

GADA PAKALPOJUMU SNIEDZĒJS
SIA “Maxi pica”
Restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumu sniedzējs ar sasniegumiem produktu klāsta attīstībā, jaunas mobilās aplikācijas ieviešanā un jaunas picērijas atvēršanā Rīgā.

Atzinība SIA “Ķekavas tirdzniecības centrs” un SIA “Fatih”.

GADA MĀJRAŽOTĀJS/AMATNIEKS
ZS “Dorītes”
Uzņēmuma veiksmes atslēga ir sadarbība vienam ar otru – biškopim ar bitēm, keramiķei ar mālu un pārdevējam ar pircēju. ZS “Dorītes” liepziedu medus 2016. un 2017. gadā kļuvis par atzītāko mediju Latvijā un apbalvots ar zelta medaļu.

Atzinība IK “Snigol” un mājražotāja Daira Meldere.

GADA INOVĀCIJA
SIA “Intelligent formula”
Latvijā ražots dabīgs un unikāls produkts aknu funkciju uzturēšanai, alkohola tieksmes mazināšanai un fiziskās labsajūtas veicināšanai. Produkta darbības laiks tirgū – 1,5 gadi.

Atzinība SIA “DIPSTAGE” un SIA “Jolle”

GADA EKSPORTĒTĀJS
SIA “Pindstrup Latvia”
Kūdras ieguves un substrātu ražošanas uzņēmums visu saražoto produkciju eksportē uz 80 pasaules valstīm. Augošākie eksporta tirgi – Āzijas valstis, Dienvidamerika un Ziemeļamerika.

Atzinība AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “CrossChem”

GADA LABDARIS
SIA “Pindstrup Latvia”
2016. gadā sniedzis finansiālu atbalstu Ķekavas novada fondam 10,000 eiro apmērā, veicinot veselības atbalsta programmas un Jauniešu interešu un profesionālās pilnveides programmas realizāciju. Atbalstīta Baložu kūdras muzejdzelzceļa izveide, sacensību “Baložu velodrošība” norise un citi novada iedzīvotājiem nozīmīgi pasākumi.

Atzinība SIA “Ķekavas tirdzniecības centrs” un SIA “Garozu Ķēķis”

GADA IZAUGSME
SIA “CrossChem”
Nodrošina klientus ar autoķīmijas precēm un termināla pakalpojumiem. Apgrozījums 2016. gadā pieaudzis par 19% (pret 2015. gadu). Investēts uzņēmuma attīstībā – dzelzceļa termināla modernizācijā, jaunas ražotnes projektēšanā, meitas uzņēmumos ārpus Latvijas.

Atzinība SIA “Maxi pica” un SIA “DIPSTAGE”

LIELĀKAIS NODOKĻU MAKSĀTĀJS
SIA “MAXIMA Latvija”
Lielākais uzņēmums Baltijā un viens no vadošajiem mazumtirdzniecības tīkliem Latvijā izstrādājis korporatīvās sociālās atbildības stratēģiju “Atbildīgi par rītdienu”. Uzņēmuma samaksātais nodoklis 2016. gadā ir 8 174 914, 22 eiro.

Atzinība AS “Putnu fabrika Ķekava” un SIA “Sanitex”

Ķekavas novada uzņēmēju dienas 2017 organizēja Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas nodvada uzņēmēju padomi (ĶNUP). Pasākuma atbalstīja SEB banka.