Uzņēmēju dienas

Uzņēmēju dienas kopš 2017.gada novadā organizē Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi. Uzņēmēju dienas dod iespēju Ķekavas novada uzņēmējiem – ražotājiem, mājražotājiem un amatniekiem prezentēt sevi, popularizēt savu produkciju, kā arī dibināt jaunus biznesa kontaktus.

2023
No 29. maija līdz 3. jūnijam norisinājās septītās Ķekavas novada Uzņēmēju dienas, aicinot uz digitālajam mārketingam un uzņēmēju atbalsta iespējām veltītām tiešsaistes lekcijām.

Uzņēmēju dienas sniedz iespēju Ķekavas novada uzņēmējiem apgūt noderīgas zināšanas sava biznesa attīstībai, dibināt jaunus biznesa kontaktus un stiprināt saites ar pašvaldību.

Pārdošanas mākslas noslēpumus atklāja biznesa treneris Edgars Untāls,

Digitālā mārketinga speciāliste Laila Vīksna – Reklāma sociālos medijos – Facebook, Instagram. Un Google ads reklāmas iespējas – paid search, display, video.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ilga Maļina stāstīja par  LIAA atbalsta iespējām uzņēmējiem.

 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eiropas Biznesa atbalsta tīkla vecākā projektu vadītāja Rita Elste – Tomsone – dalījās ar Eiropas biznesa atbalsta tīkla pakalpojumiem.

Uzņēmēju tikšanās brokastis norisinājās Vasaras Ievadfestivāla ietvaros Rāmavas biznesa centrā.

“Biznesa randiņš ar Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameru”. Diskusija par Uzņēmējdarbības nākotni. Aigars Rostovskis –  biznesa augstskolas “Turība” īpašnieks un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs. Jānis Endziņš – jurists, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs. Andris Vītols – Ķekavas novada Domes priekšsēdētāja vietnieks. Ervīns Lasmanis –  Ķekavas novada uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs, Zemgus Poligrāfija valdes priekšsēdētājs.

Savā pieredzē dalījās uzņēmuma SILJA īpašniece un vadītāja Silva Jeromanova – Maura. Uzņēmums SILJA ir Daudznozaru koncerns, kas sevī ietver dārza preču mazumtirdzniecību, dārza tehnikas servisu, meža, lauksaimniecības un komunālās tehnikas tirdzniecību, pašapkalpošanās automazgātavas, kafejnīcu un “Biznesa vēstniecību”.

2020
No 28. līdz 30. oktobrim jau ceturto reizi norisinājās Ķekavas novada Uzņēmēju dienas, īpašu uzmanību pievēršot nākotnes izaicinājumiem darba tirgū, atbalsta saņemšanas iespējām uzņēmējiem un digitālo rīku efektīvai izmantošanai. Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, ekspertu diskusijām bija iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē.

Uzņēmēju dienu ietvaros 28.oktobrī no plkst. 10.00  Ķekavā, Jaunu ideju centrā, notika ekspertu diskusija “Pieprasīts darbinieks un nākotnes darba vieta”, kurā piedalījās esošie vai topošie uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī citi interesenti, lai noskaidrotu, kas ir aktuālās prasmes darba tirgū, ko darba devējs sagaida no darbinieka, kā arī ieguvumus no elastīgā darba laika ieviešanas ikdienā.

Savukārt darba ņēmējiem tā bija lieliska iespēja saņemt informāciju par aktualitātēm darba tirgū un kā būt konkurētspējīgiem šodienas mainīgajos apstākļos. Diskusijā piedalījās Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) eksperts Pēteris Leiškalns, “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks, kā arī Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

28. oktobra pēcpusdienā pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum”, kā arī nevalstisko organizāciju sektora dalījās ar vērtīgu informāciju par dažādiem atbalsta pasākumiem uzņēmējiem – gan COVID-19 radītās ietekmes mazināšanai, gan finansējuma iegūšanai.

29.oktobrī plkst. 10.00 Ķekavas kultūras namā norisinājās apmācības “Digi rīts kopā ar Miķeli Bendiku”, kurās interaktīvā procesā bija iespējams iepazīties ar digitālo rīku iespējām un nozīmi mārketingā, pārdošanā, kā arī uzņēmuma vadībā.

Uzņēmēju dienu noslēgumā, 30. oktobrī, tika godināti Ķekavas novada veiksmīgākie uzņēmēji nominācijās- “Gada darba devējs”, “Gada ražotājs”, “Gada pakalpojumu sniedzējs”, “Gada mājražotājs / amatnieks”, “Gada labdaris”, “Gada izaugsme”, “Gada uzņēmējs”, “Gada jaunietis uzņēmējdarbībā” un “Iedzīvotāju simpātija”.

Uzņēmēju dienas organizēja Ķekavas novada pašvaldība, kopā ar biedrību “Ķekavas novada Uzņēmēju padome”, sadarbībā ar partnerību “Daugavkrasts”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, LIAA Jūrmalas biznesa inkubatoru, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, kā arī SEB banku.

2019
No 29.oktobra līdz 1.novembrim, jau trešo reizi norisinājās Ķekavas novada Uzņēmēju dienas, kuru ietvaros notika gan sociālajai uzņēmējdarbībai veltīts darbnīca-seminārs, gan uzņēmēju kontaktbirža, kurā bija iespējams satikt dažādu nozaru pārstāvjus un izveidot jaunus biznesa kontaktus. Tāpat norisinājās nu jau ikgadējais Jauniešu uzņēmīguma forums, kā arī Uzņēmēju gada balvas godināšanas ceremonija.

Uzņēmēju dienu ietvaros, 29.oktobrī no plkst. 09.00, Doles Tautas namā notika seminārs – darbnīca “Bizness + Sociālais mērķis = Sociālā uzņēmējdarbība”, kurā piedalījas esošie un topošie uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī citi interesenti, kuri noskaidroja, ar ko sociālā uzņēmējdarbība atšķiras no klasiska biznesa modeļa, kā kļūt par veiksmīgu sociālo uzņēmēju un kā sociālam mērķim pielāgot biznesu. Kopā ar sociālajiem uzņēmējiem bija iespējams gan attīstīt savu biznesa ideju, gan uzzināt praktiskās nianses, piemēram, par atbalsta iespējām Latvijā. Darbnīca – seminārs veidots LEADER sadarbības projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros.

30.oktobrī notika jau 4. jauniešu Uzņēmīguma forums “Es – uzņēmīgs digitāli”. Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra organizētajā forumā piedalījās Ķekavas novada izglītības iestāžu skolēni, kuriem bija iespēja dzirdēt iedvesmas un pieredzes stāstus no jauniešiem, kas veido video, audio vai bilžu saturu internetā, ar mērķi uzrunāt  savus vienaudžus par aktuālām un sabiedrībai nozīmīgām tēmām. Darba grupās skolēniem bija iespējams iedziļināties savu sociālo tīklu kontos, uzlabot to saturu atbilstoši savam mērķim, kā arī uzzināt kā savu profilu padarīt drošāku un privātāku.

31.oktobrī, plkst. 13.30, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību aicināja uz kontaktbiržu, kurā dalībnieku iepazīšanās notika ar “Speed networking” metodi. Kontaktbirža bija lieliska iespēja “aci pret aci” satikt 40 dažādu nozaru pārstāvjus un izveidot jaunus biznesa kontaktus, kas var noderēt gan pārdošanā, gan biznesa attīstībā, gan privātu projektu realizēšanā. Kontaktbiržas dalībnieku mērķauditorija ir mazo un vidējo uzņēmumu vadītāji/ īpašnieki, kā arī lielo uzņēmumu struktūrvienības vadītāji.

Uzņēmēju dienu noslēgumā, piektdien, 1.novembrī tika godināti Ķekavas novada veiksmīgākie uzņēmēji nominācijās- “Gada darba devējs”, “Gada ražotājs”, “Gada pakalpojumu sniedzējs”, “Gada inovācija”, “Gada mājražotājs / amatnieks”, “Gada labdaris”, “Gada izaugsme”, “Gada uzņēmējs”, “Gada jaunietis uzņēmējdarbībā” un “Iedzīvotāju simpātija”.

Uzņēmēju dienas organizēja Ķekavas novada pašvaldība, kopā ar biedrību “Ķekavas novada Uzņēmēju padome”, sadarbībā ar partnerību “Daugavkrasts”, Jaunatnes Iniciatīvu centru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, LIAA Jūrmalas biznesa inkubatoru, kā arī SEB banku.

2018
Ķekavas novada pašvaldība 1.novembrī rīkoja Ķekavas novada uzņēmēju dienās, kuru laikā norisinājās dažādas meistarklases, uzņēmēju izstādes un tirdziņš, savukārt 2. novembrī notika konkursa “Ķekavas novada uzņēmēju gada balva 2018” svinīgā apbalvošanas ceremonija.
Uzņēmēju dienu ietvaros ar pieredzes stāstiem uz lielās skatuves kāpa iedvesmojošas personības un uzņēmēji ar plašu profesionālo pieredzi, lai dalītos savās atziņās par piedzīvotajiem kāpumiem un kritumiem, tādejādi iedvesmojot jaunos uzņēmējus noticēt savām spējām.

Radošās apvienības “Skudras metropole” producente, pasākumu organizētāja Gundega Skudriņa jaunos uzņēmējus iedvesmoja ar lekciju “Nestandarta projekti, kas rada pieprasījumu”, Angelika Bondare no uzņēmuma “Latvijas meliorācija” pastāstīja, kā noticēt savai idejai, savukārt Aivis Marhels iedrošināja ar stāstu “Kā sākt uzņēmējdarbību no nulles, ar minimāliem finanšu resursiem”. Par veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanu stāstīja Līga Broduza no “Dabas zirgu biedrības, bet ar praktiskiem padomiem meistarklasēs dalījās gan pieredzējuši uzņēmēji, gan reklāmas un grāmatvedības eksperti.

Paralēli Uzņēmēju dienas aktivitātēm, noritēja arī otrais “Jauniešu uzņēmīguma forums”, kurā jauniešiem bija iespēja uzzināt, kā radīt produkta vai pakalpojuma mārketinga plānu, kā to reklamēt un parādīt tirgū, bet sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi, jauniešiem bija iespēja radīt pārdošanas stratēģijas esošiem Ķekavas novada uzņēmumiem un produktiem.

Tāpat ikvienam bija iespēja saņem konsultācijas pie ekspertiem no SEB bankas, Altum, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Jūrmalas biznesa inkubatora, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Valsts ieņēmumu dienesta.

Uzņēmēju dienu noslēgumā, piektdien, 2.novembrī tika godināti Ķekavas novada veiksmīgākie uzņēmēji nominācijās- “Gada darba devējs”, “Gada ražotājs”, “Gada pakalpojumu sniedzējs”, “Gada inovācija”, “Gada mājražotājs / amatnieks”, “Gada labdaris”, “Gada izaugsme” un “Iedzīvotāju simpātija”.

Uzņēmēju dienas organizēja Ķekavas novada pašvaldība, kopā ar biedrību “Ķekavas novada Uzņēmēju padome” un T/C “Liiba”, sadarbībā ar Jaunatnes Iniciatīvu centru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, LIAA Jūrmalas biznesa inkubatoru, kā arī SEB banku.

2017

  1. oktobrī Ķekavas novadā norisinājās Uzņēmēju dienas, kuru laikā notika pašmāju ražotāju izstāde un uzņēmējdarbības atbalsta sniedzēju konsultācijas, kā arī  meistarklases par sociālo uzņēmējdarbību un digitālo meistarību. 

Šāda mēroga pasākums uzņēmējiem Ķekavas novadā notika pirmo reizi, un tas bija kā biznesa forums, kur satikties uzņēmējdarbības vides veidotājiem, lai klātienē risinātu sev aktuālos jautājumus un veicinātu ideju un informācijas apmaiņu.

“Mūsu galvenais uzdevums ir  veicināt uzņēmēju savstarpējo atbalstu, aktivizēt dialogu starp Ķekavas novada domi un vietējiem uzņēmējiem. Uzņēmēju dienas ir viena no veiksmīgākajām platformām jeb tiltiem, lai savestu kopā cilvēkus ar pieredzi un uzņēmēju garu. Arī tos, kuriem vajag palīdzēt saredzēt mūsu novada ģeogrāfiskās priekšrocības biznesa attīstībai un iedegt topošajos uzņēmējos pārliecību, ka katra uzņēmējdarbības iniciatīva ir atbalstāma,” norāda Ķekavas novada uzņēmēju padomes (KŅUP) valdes priekšsēdētājs Inārs Bāgants.

Viena no biznesa foruma lielākajām priekšrocībām bija iespēja tikties ar nozares ekspertiem un gūt sava uzņēmuma attīstībai aktuālu un praktiski noderīgu informāciju. Sociālās uzņēmējdarbības meistarklasē “Kad Māte Terēze satiek Ričardu Brensonu” ar savām zināšanām dalīsies Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Ūlande. Savukārt digitālās meistarības eksperts Jānis Jakobs iedvesmos sociālo tīklu meistarklasē “Praktiskās taktikas veiksmīgai Facebook reklāmas kampaņai”.

Lai stiprinātu uzņēmēju un pašvaldības sadarbību, Ķekavas novada Uzņēmēju padomes valdes priekšsēdētāja Angelika Bondare un Ķekavas novada domes priekšsēdētājas otrais vietnieks Neils Kalniņš tikās diskusijā “1:1”, ko vadīja žurnālists Dīvs Reiznieks. Diskusijā tika apspriesti pašvaldības un uzņēmēju turpmākās sadarbības modeļi un projekti, kā arī sniegtas atbildes uz auditorijas jautājumiem.

Neils Kalniņš ir pārliecināts, ka šī diskusija sniedza ievērojamu ieguldījumu Ķekavas novada uzņēmējdarbības attīstībā. “Attīstošas uzņēmējdarbības vides izveide Ķekavā ir viena no mūsu pašvaldības prioritātēm. Lai to izveidotu, nepieciešama skaidra vīzija un kvalitatīvs dialogs ar uzņēmējiem un investoriem. Domāju, ka šo Uzņēmēju dienu laikā Ķekavas novads spers platu soli vajadzīgajā virzienā.”

Uzņēmēju dienas norises vietā visas dienas garumā notika Ķekavas novada uzņēmēju – ražotāju, mājražotāju un amatnieku – izstāde ar tirdzniecību, kuras laikā uzņēmēji varēja prezentēt sevi, popularizēt savu produkciju, kā arī dibināt jaunus biznesa kontaktus. Savus pakalpojumus un konsultācijas piedāvās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators, Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum un SEB banka.

Ķekavas novada uzņēmēju dienas 2017 organizēja Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ķekavas novada uzņēmēju padomi.